ZONTRON enjeksiyonluk çözelti

ZONTRON 8 mg/4 ml ve ZONTRON 4 mg/2 ml için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, ZONTRON ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ZONTRON enjeksiyonluk çözelti hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

ZONTRON 8 mg-4 ml enjeksiyonluk çözelti kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ZONTRON 8 mg-4 ml enjeksiyonluk çözelti kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ZONTRON 4 mg-2 ml enjeksiyonluk çözelti kısa ürün bilgisi
ZONTRON 4 mg-2 ml enjeksiyonluk çözelti kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: ZONTRON 8 mg/4 ml enjeksiyonluk çözelti; ZONTRON 4 mg/2 ml enjeksiyonluk çözelti.

Endikasyon Bilgisi: Ondansetron hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulundurur. ZONTRON, kanser hastalarında kusma ve bulantının engellenmesinde; antiemetik etki.

ZONTRON kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, apomorfin, gebelik ilk 3 aylık dönem.

Hamilelikte 3 aya kadar C; 3 aydan sonra B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

ZONTRON etkileşimi: Uzun QT sendromu ilaçları, apomorfin hidroklorür, Serotonerjik İlaçlar.

Yan etki: kabızlık, baş ağrısı, vücut ısısında yükselme.

ZONTRON de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ZONTRON ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

ZONTRON sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma; Bulantı ve Kusmada Kullanılan İlaçlar, Serotonin (5HT3) antagonistleri ve ondansetron hcl olarak sınıflandırılmış şekilde, A04AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz ZONTRON, İ.E. ULAGAY İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap