ZOFRAN ZYDİS 4 mg tablet

ZOFRAN ZYDİS 4 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, ZOFRAN ZYDİS ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ZOFRAN ZYDİS 4 mg hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

ZOFRAN ZYDİS 4 mg tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ZOFRAN ZYDİS 4 mg tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ZOFRAN ZYDİS 4 mg  tablet kısa ürün bilgisi
ZOFRAN ZYDİS 4 mg kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: ZOFRAN ZYDİS 4 mg tablet

Endikasyon Bilgisi: Ondansetron adlı etken maddeyi içinde bulundurur. ZOFRAN ZYDİS, kanser hastalarında kusma ve bulantıyı engellenmede; antiemetik etki.

ZOFRAN ZYDİS kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, apomorfin, hamilelik 3 aya kadar,

Hamilelikte 3 aya kadar C; 3 aydan sonra B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

ZOFRAN ZYDİS etkileşimi: Uzun QT sendromu ilaçları, apomorfin hidroklorür, Serotonerjik İlaçlar,

ZOFRAN ZYDİS yan etkisi: kabızlık, baş ağrısı, vücut ısısında yükselme.

ZOFRAN ZYDİS tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ZOFRAN ZYDİS ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

ZOFRAN ZYDİS 4 mg sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma; Bulantı ve Kusmada Kullanılan İlaçlar, Serotonin (5HT3) antagonistleri ve ondansetron hcl olarak sınıflandırılmış şekilde, A04AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz ZOFRAN ZYDIS, SANDOZ İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap