Zofer 8 mg Enjeksiyonluk Solüsyon İçeren Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Ondansetron hidroklorür’dür. Zofer 8 mg Enjeksiyonluk Solüsyon İçeren Ampul, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyerek mide bulantısı ve kusmayı önleyen bir ilaçtır. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma durumlarının önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için kullanılır.

Zofer 8 mg Enjeksiyonluk Solüsyon İçeren Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyerek mide bulantısı ve kusmayı önleyen bir ilaçtır. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma durumlarının önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için kullanılır.
  3. Eğer  karaciğer hastalığınız ya da kişisel veya ailesel uzun QT sendromu öykünüz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  4. İlacın kullanımı sırasında kalp atışlarında yavaşlama, düşük tansiyon, nefes darlığı, endişe hali, görme bulanıklığı ya da bayılacakmış gibi hissetme, normalden az idrar yapma veya hiç yapamama gibi ciddi yan etkiler görülebilir. Eğer bu yan etkilerden biri ya da birkaçı ile karşılaşırsanız ilacın alımını durdurup, derhal doktorunuza başvurunuz.
  5. Kemoterapi görmediğiniz günlerde kullanmayınız.
  6. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Zofer 8 mg Enjeksiyonluk Solüsyon İçeren Ampul’ün Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Kas içine veya damar içine uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Baş ağrısı, hararet ve sıcak basması ve kabızlık yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Ondansetron hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Zofer 4 mg Enjeksiyonluk Solüsyon İçeren Ampul

Zofer 8 mg Enjeksiyonluk Solüsyon İçeren Ampul İlaç Prospektüsü


Zofer-8-mg-Enjeksiyonluk-Solüsyon-İçeren-Ampul-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın