ZENTİUS FLASH Ağızda dağılan tablet

ZENTİUS FLASH için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ZENTİUS FLASH ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, ZENTİUS FLASH dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ZENTİUS FLASH 600 mg /400 I.U. Ağızda Dağılan Tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

ZENTİUS FLASH 600 mg / 400 I.U. Ağızda Dağılan Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ZENTİUS FLASH 600 mg - 400 I.U. Ağızda Dağılan Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ZENTİUS FLASH 600 mg / 400 I.U. Ağızda Dağılan Tablet kısa ürün bilgisi

ZENTİUS FLASH 600 mg-400 I.U. Ağızda Dağılan Tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Kalsiyum karbonat ve Vitamin D3 etken maddesini içinde bulunduran ZENTİUS FLASH, Yaşlılarda D vitamini ve kalsiyum eksikliğinin risk oluşturduğu hastaların spesifik osteoporoz tedavisinde; D vitamini ve Kalsiyum yeterliliğinin korunması için.

DOZ: günde 1 ya da 2 defa 1’er tablet; hamilelikte 1×1

ZENTİUS FLASH Ağızda dağılan tablet, sırasıyla;  Sindirim Sistemi ve Metabolizma,  Kalsiyum İçeren Mineraller, Kalsiyum kombinasyonları ve D vitamini, kalsiyum şeklinde sınıflandırılmış olup, A12AX ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ZENTİUS FLASH, İTF İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
ZENTİUS FLASH da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz ZENTİUS FLASH’ ı  nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ZENTİUS FLASH ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
ZENTİUS FLASH’ ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca ZENTİUS FLASH’ ı  bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap