ZELASS Göz damlası

ZELASS için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ZELASS ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ZELASS Göz Damlası  hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.

ZELASS Göz damlası kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ZELASS Göz damlası kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ZELASS Göz damlası kısa ürün bilgisi

ZELASS Göz damlası kısa ürün bilgisi

—ZELASS Göz damlası da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz ZELASS’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.
—ZELASS Göz damlası ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. ZELASS’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlaç Marka İsmi: ZELASS Göz damlası

Endikasyon bilgisi: azelastin adlı etken maddeyi içinde bulunduran ZELASS Göz damlası, gözlerde yaşarma, kızarıklık ve kaşıntı ile belirgin alerjik konjunktivitte; antialerjik.

ZELASS sırasıyla, Duyu Organları, Oftalmolojik İlaçlar, Dekonjestanlar ve  Antiallerjikler, azelastin-oftalmik olarak sınıflandırılmış şekilde, S01GX07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ZELASS, DEVA HOLDİNG firmasının ürünüdür.

Yorum Yap