YERUBA 400 mg film kaplı tablet

YERUBA 400 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri aşağıdadır.(Endikeleri, YERUBA ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi YERUBA 400 mg hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

YERUBA 400 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

YERUBA 400 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

YERUBA 400 mg film tablet kısa ürün bilgisi
YERUBA 400 mg film tablet kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: YERUBA 400 mg film kaplı tablet

Endikasyon Bilgisi: İmatinib adlı etken maddeyi içinde bulundurur. YERUBA 400 mg film tablet, kronik miyeloid lösemide, lenfoblastik lösemide, Hipereozinofilik sendrom ve SM’de; protein kinaz inhibitörü, antineoplastik olarak.

YERUBA günde: 1-2×200 mg -400 mg

YERUBA kontrendike: alerjik reaksiyonlarda.

YERUBA 400 mg, hamilelikte D kategorisindedir ve anne sütüne geçmektedir.

Etkileşim: azol antifungaller, makrolidler,

YERUBA 400 mg yan etkisi: kilo artışı, ödem, kemik-eklem ve kas ağrısı, halsizlik, anoreksi, sebepsiz morluk, kanama, göz etrafında şişme, gastrit, bağırsak gazı, hazımsızlık, ağız içi yaraları, gaz, vücut ısısında artış, anoreksiya, uyuyamama.

YERUBA film tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. YERUBA ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

YERUBA 400 mg; sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, Antineoplastikler, Diğer kanser ilaçları, Protein kinaz inhibitörleri ve imatinib olarak sınıflandırılmış şekilde, L01XE01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz YERUBA 400 mg, NOBEL SAĞLIK ÜRÜNLERİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap