XARELTO 2,5 mg film kaplı tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: XARELTO 2,5 mg film kaplı tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: rivaroksaban adlı etken maddeyi içinde bulundurur. XARELTO, akut koroner sendromu olan hastalarda kardiyovasküler ölüm, miyokard infarktüsü ve stent trombozunun önlenmesinde; kanın pıhtılaşmasında etkisi olan faktör Xa’yı engelleyerek, kanın pıhtı oluşturmasını azaltır.
  3. XARELTO DOZAJI: günde 2×1.
  4. XARELTO kontrendikeleri:  alerjik reaksiyon, gastrointestinal ülserasyon, malign neoplazm, aktif kanama, hamilelik, emzirme.
  5. XARELTO, hamilelikte C kategorisindedir ve anne sütüne geçer.
  6. XARELTO yan etkisi: kırmızı kan hücrelerinde azalma, ürogenital kanama, ateş, halsizlik; göz içi, burun veya dişeti kanaması; ciltte döküntü, morluk; tansiyonda düşme.
  7. XARELTO da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. XARELTO ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  8. XARELTO sırasıyla, Kan ve Kan Yapıcı Organlar, Antitrombotikler, Direkt faktör Xa inhibitörleri ve rivaroksaban olarak sınıflandırılmış şekilde, B01AF01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz XARELTO 2,5 mg film kaplı tablet’in üretimini Bayer AG, Wiesdorf/ Leverkusen/ Almanya yapar, ruhsatı  Bayer Türk Kimya San. Ltd. Şti’ne aittir.  XARELTO için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

XARELTO 2,5 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
XARELTO 2,5 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

XARELTO 2,5 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi
XARELTO 2,5 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

ilacın ruhsatı: Bayer Türk Kimya San. Ltd. Şti.
Adresi: Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No: 53 34770 Ümraniye/İstanbul
Tel: 0216 528 36 00-Faks: 0216 645 39 50

Yorum Yap