WARFMADİN 10 mg Tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: WARFMADİN 10 mg Tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: varfarin sodyum adlı etken maddeyi içinde bulundurur. WARFMADİN 10 mg Tablet, toplardamarlar, akciğer, kalp ve kalp damarlarında tromboza bağlı tıkanıkların tedavisinde; tromboz oluşumu  ve yaygınlaşmasını önler.
  3. DOZAJI: WARFMADİN’e başlama dozu 10-15 mg; birkaç gün sonra günde 2-10 mg’la tedaviye devam edilir. Tok veya aç karına.
  4.  Kontrendikeleri: varfarin  alerjisi veya ilacın diğer bileşenlerine duyarlılık. hamilelik, 18 yaş altı, kanama ihtimalinin yüksek olması.
  5. WARFMADİN, hamilelikte X kategorisindedir ve emzirme döneminde de hekime danışmadan kullanılmaz.
  6. Etkileşimi: aspirin de olmak üzere NSAİİ’ler,  heparin ve türevleri,  klorpropamid, tolbutamid, glukozaminler, aşırı K vitamini, fenitoin, fenobarbital gibi antikonvülsanlar, Koenzim Q-10, Ginkgo biloba, ginseng, bromelainler, sarımsak, Salvia miltiorrhiza kökü,  Angelica sinensis-Çin melekotu, cranberrry, sarı kantaron.
  7. WARFMADİN yan etkisi: Priapizm, karın bölgesinde spazm, kolay kanama.
  8. WARFMADİN tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. WARFMADİN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. WARFMADİN 10 mg Tablet sırasıyla, Kan ve Kan Yapıcı Organlar, Antitrombotikler, Vitamin K antagonistleri ve varfarin sodyum olarak sınıflandırılmış şekilde, B01AA03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini Sanofi İlaç Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir.  WARFMADİN 10 mg  için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

WARFMADİN 10 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
WARFMADİN 10 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

WARFMADİN 10 mg Tablet kısa ürün bilgisi
WARFMADİN 10 mg Tablet kısa ürün bilgisi

Ruhsatı: Sanofi İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Adres: Büyükdere Cad. No:193 Levent Şişli-İstanbul 34394
Tel no: 0( 212) 339 39 00-Faks no: o (0212) 339 11 99

Yorum Yap