Voltaren Patch Flaster

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Diklofenak epolamin’dir. Voltaren Patch Flaster,  vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik etkenleri  azaltır. Diz kireçlenmesinin (diz osteoartritinin) bölgesel tedavisinde; kazalar ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilme sonucu görülen ağrı, şişme ve iltihabi durumların rahatlatılmasında kullanılır.

Voltaren Patch Flaster Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Diz kireçlenmesinin (diz osteoartritinin) bölgesel tedavisinde; kazalar ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilme sonucu görülen ağrı, şişme ve iltihabi durumların rahatlatılmasında kullanılır.
 3. Tedavi süresince bronzlaşma salonları da dahil güneşe maruz kalmaktan kaçınınız.
 4. Açık yaralı, egzamalı, enfeksiyonlu, döküntü oluşmuş, yanık ya da yaralı ciltlerde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra uygulayınız.
 5. Kalp hastalığı; geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması; astım; yüksek tansiyon; karaciğer  rahatsızlığı; böbrek rahatsızlığı gibi rahatsızlıklardan herhangi biri var ise; kullanmadan önce doktorunuza durumunuz hakkında bilgi veriniz.
 6. 14 günden daha uzun süre kullanmayınız.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Voltaren Patch Flaster’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Flaster içeren ambalajı makas işaretli çizginin üzerinden kesiniz.İçerisinden 1 flaster aldıktan sonra, ambalajı tekrar açtığınız kenara bastırarak kapatınız. Flasteri bütün olarak kullanınız, kesmeyiniz veya yırtmayınız. Flaster üzerindeki plastik film tabakasını çıkarınız ve tedavi edilecek bölgeye düzgün bir şekilde yapıştırınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Duyarlı hastalarda kaşıntı yaygın görülen yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi: Diklofenak epolamin
İlaç Marka İsmi: Voltaren Patch Flaster

Voltaren Patch Flaster kullanma talimatı


Voltaren-Patch-Flaster-İlaç-Prospektüsü

Yorum(2)

 1. 15 Mayıs 2016
 2. 17 Mayıs 2016

Bir Yorum Yazın