Visine Göz Damlası

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Tetrahidrozolin hidroklorür’dür. Visine Göz Damlası, göz içindeki kan damarlarını daraltarak çalışan bir ilaçtır. Göz zarının iltihaplanması; göz alerjileri; toz ve dumana bağlı göz tahrişleri ve fazla okumaya bağlı göz yorgunluğunda gözlerde yanma, kanlanma, ödem, göz yaşarması, kaşıntı ve ağrı durumlarının giderilmesinde kullanılır.

Visine Göz Damlası Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz, varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Göz zarının iltihaplanması; göz alerjileri; toz ve dumana bağlı göz tahrişleri ve fazla okumaya bağlı göz yorgunluğunda gözlerde yanma, kanlanma, ödem, göz yaşarması , kaşıntı ve ağrı durumlarının giderilmesinde kullanılır.
 3. Göz tansiyonunuz varsa doktorunuza danışmadan bu ilacı n az 15 dakika beklemelisiniz. Daha sonra lensinizi takabilirsiniz.
 4. 48 ile 72 saatten daha uzun süre kullanmayınız. Uzun süre kullanımı göz içindeki damarlara zarar verebilir. Eğer şikayetlerinizde iyileşme olmazsa ya da daha kötüleşirse doktorunuza başvurunuz.
 5. Doktor tavsiyesi olmadan çocuklarda kullanmayınız.
 6. Tedavi sırasında, gözlerde şiddetli ağrı, görmede ani değişiklik,  gözlerin kızarması, ışığa karsı bakarken ağrı duyma ya da çift görme durumu veya aniden görme alanında yüzen lekeler belirmesi durumlarından herhangi biri görülürse derhal doktorunuza başvurunuz.
 7. Eğer yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı veya koroner atardamar (koroner arter) hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), ve tiroid bozukluğu rahatsızlıklarından herhangi biri ya da birkaçı var ise;  kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün içinde iyileşme olmazsa doktorunuza başvurunuz..
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Visine Göz Damlası’nın Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldırınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemelisiniz. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Eğer aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika ara ile tekrarlayınız. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı şekilde uygulayınız. Gözünüzün mikrop kapmaması için damlalığın ucunun steril bir yerde korunması gerekir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Gözlerde ağrı, yanma ve kaşıntı seyrek olarak görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Tetrahidrozolin hidroklorür
İlaç Marka İsmi: Visine Göz Damlası

Visine Göz Damlası İlaç Prospektüsü


Visine-Göz-Damlası-İlaç-Prospektüsü

Yorum(3)

 1. 23 Aralık 2016
  • 27 Ocak 2017
 2. 15 Ekim 2017

Bir Yorum Yazın