Vigamox Steril Oftalmik Solüsyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Moksifloksasin’dir. Vigamox Steril Oftalmik Solüsyon, gözlerdeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Gözü koruyan zarın iltihabi durumları ile ilgili bir ilaçtır.

 

Vigamox Steril Oftalmik Solüsyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Gözlerdeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Gözü koruyan zarın iltihabi durumları ile ilgili bir ilaçtır.
 3. Eğer gözünüzde virüs ya da mantar enfeksiyonu varsa  bu ilacı kullanmayınız. Bu ilaç sadece bakteri kökenli enfeksiyonları tedavi etmektedir.
 4. Damlalığın ucunu eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Eğer damlalık kirlenirse gözde enfeksiyon oluşabilir ve bu durum görme kaybına kadar varacak ciddi hasarlara sebep olabilir.
 5. İlacın kullanımı süresince kontakt lens kullanmayınız. Eğer kontakt lens kullanıyorsanız, tedaviniz süresince bunları kullanıp kullanmamanız  gerektiğini doktorunuzla görüşünüz.
 6. İlacı damlattığınızda  görme bulanıklığı olacağından, görmeniz netleştikten sonra dikkat gerektiren aktiviteler yapabilirsiniz;  araba veya makine kullanabilirsiniz.
 7. Bu ilacın kullanımı sırasında başka bir göz damlası veya göz merhemi kullanmayınız.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılıp kullanılmayacağı bir belirlilik kazanmamıştır. Doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Vigamox Steril Oftalmik Solüsyon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldırınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemelisiniz. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Bulanık görme, göz kuruluğu, göz yaşarması, gözlerde ağrı ya da kaşıntı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Moksifloksasin

İlaç Marka İsmi: Vigamox Steril Oftalmik Solüsyon

1 Yorum

 1. 18 Mayıs 2017

Bir Yorum Yazın