Vicks Vaposyrup Ekspektoran Öksürük Şurubu

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Guaifenesin’dir. Vicks Vaposyrup Ekspektoran Öksürük Şurubu, solunum yolundaki salgıların yapışkanlığını ve koyu balgamın yoğunluğunu azaltarak verimli bir öksürük oluşturur. Böylece  balgamın kolay bir şekilde dışarıya atılmasını sağlayarak göğüs tıkanıklıklarını azaltır. Sigara içenlerde görülen öksürük  ve soğuk algınlığına bağlı burun tıkanıklığı,  soğuk algınlığı, nezle, farenjit, boğaz iltihabı, boğmaca ve kızamığa bağlı öksürük tedavisinde  kullanılır.

Vicks Vaposyrup Ekspektoran Öksürük Şurubu Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Sigara içenlerde görülen öksürük  ve soğuk algınlığına bağlı burun tıkanıklığı,  soğuk algınlığı, nezle, farenjit, boğaz iltihabı, boğmaca ve kızamığa bağlı öksürük tedavisinde  kullanılır.
 3. Bu ilacın kullanımı sırasında boğaz tıkanıklığını azaltmak ve boğazın yumuşamasını sağlamak için bol bol sıcak sıvı tüketiniz.
 4. İlacı kullanmanıza rağmen öksürüğünüz kesilmezse doktorunuza başvurunuz.
 5. Bu ilacı 2 yaş altı çocuklarda kullanmayınız.
 6. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, araç ve makine kullanacaksanız  ya da dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir aktivasyon yapacaksanız dikkatli olunuz.
 7. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Vicks Vaposyrup Ekspektoran Öksürük Şurubu’nun Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı ve kusma gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Guaifenesin

İlaç Marka İsmi: Vicks Vaposyrup Ekspektoran Öksürük Şurubu

Bir Yorum Yazın