VENTOPIUM PLUS Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Salbutamol ve İpratropium‘dur. VENTOPIUM PLUS Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon, akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine yol açar. Böylece akciğerlere hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir. Tıkanmayla ilgili solunum yolu hastalıklarında, amfizem ve kronik bronşitte dahil olmak üzere Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olan  ve birden fazla bronş açıcı ilaca ihtiyaç duyulan hastaların tedavisinde kullanılır.

VENTOPIUM PLUS Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. VENTOPIUM, astım, kronik bronşit, amfizem ve tıkayıcı hava yolu hastalığı (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı -KOAH ) tedavisinde birden fazla bronş açıcı ilaca ihtiyaç duyulan hastalarda kullanılır.
  3. Eğer yeterince kontrol altına alınamayan  şeker hastalığınız veya şiddetli kalp veya damar hastalığınız varsa ya da yakın zamanda geçirilmiş kalp krizi öyküsü,  tiroid bezinin aşırı çalışması, böbrek üstü bezi tümörü, yüksek göz içi basıncı (glokom),  idrar yapma problemi veya prostat büyümesi var ise; kullanmadan önce  durumunuz hakkında doktorunuzu bilgilendiriniz.
  4. Atropin ya da türevlerine alerjiniz varsa veya Hipertrofik obstrüktif kardiyomiyopati ya da taşiaritmi denilen bir kalp hastalığınız varsa bu ilacı kullanmayınız.
  5. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendiriniz.

VENTOPIUM PLUS Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. Yalnızca, uygun nebülizatör cihazı veya ventilatör ile inhalasyon şeklinde kullanılır. Oral yoldan alınmamalı ya da parenteral yoldan (damar yolu, kas içi gibi) uygulanmamalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Salbutamol, İpratropium
İlaç Marka İsmi: VENTOPIUM PLUS Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon

VENTOPIUM PLUS Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon Kullanma Talimatı


VENTOPIUM PLUS Nebulizasyon İçin İnhalasyon Çözeltisi İçeren Tek Dozluk Flakon Kullanma Talimatı

Bir Yorum Yazın