VENDIOS 600 mg Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Diosmin’dir. VENDIOS 600 mg Tablet, toplar damarı koruyucu ve kuvvetlendirici bir ilaçtır. VENDIOS, kronik toplar damar yetersizliği belirtileri olan ağırlık ve şişkinlik hissi, varis, bacak ödemi, ağrı, ve gece gelen krampların tedavisi ile basur (hemoroid) krizlerine ait işlevsel şikayetlerin tedavisinde kullanılmaktadır.

VENDIOS 600 mg Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. VENDIOS, kronik toplar damar yetersizliği belirtileri olan ağırlık ve şişkinlik hissi, varis, bacak ödemi, ağrı, ve gece gelen krampların tedavisi ile basur (hemoroid) krizlerine ait işlevsel şikayetlerin tedavisinde kullanılmaktadır.
  3. VENDIOS‘u hemoroid rahatsızlığı için kullanıyorsanız, ilacın etkisini daha iyi göstermesi için lifli yiyecekler ve bol bol su tüketmeye özen gösteriniz.
  4. Hemoroid için tedavi süresi kısa olmalıdır. İlacı kullandığınız halde hemoroide bağlı şikayetlerinizde 15 gün içerisinde bir iyileşme görülmezse, doktorunuza başvurunuz.
  5. VENDIOS‘u, toplar damar dolaşım hastalığı için kullanıyorsanız, sağlıklı bir şekilde yaşamaya, fazla güneşe ve sıcağa maruz kalmamaya, uzun süre ayakta durmamaya ve aşırı kilo almamaya özen gösteriniz.
  6. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

VENDIOS 600 mg Tablet’in Kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tok karnına alınmalıdır.

İlacın Olası Yan etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide rahatsızlığı ve rahatsızlık hissi hafif yan etki olarak görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Diosmin
İlaç Marka İsmi: VENDIOS 600 mg Tablet

VENDIOS 600 mg Tablet kullanma talimatı


VENDIOS 600 mg Tablet kullanma talimatı

Yorum Yap