Vectavir Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Pensiklovir’dir. Vectavir Krem, uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasını sağlar. Uçuk tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Vectavir Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasını sağlar. Uçuk tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
 3. Bu ilaç sadece dudakların üzerindeki ve ağızın etrafındaki uçuk yaralarında kullanılmalıdır.
 4. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 5. Uçuk belirtileri (kabarma, kaşıntı ve ilgili bölgede karıncalanma hissi) görüldüğünde bu ilacın kullanımına olabildiğince çabuk başlanmalıdır.
 6. İlacı ağız içine, burun içine ve özellikle göz ve göz çevresine temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. Uçuk enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan enfeksiyonlu bölgeleri diğer kişilere temas ettirmekten kaçınınız. Ayrıca enfeksiyonlu bölgelere dokunduktan sonra gözlerinize dokunmaktan kaçınınız. enfeksiyonu başka bölgelere ya da diğer kişilere bulaştırmamak için sık sık ellerinizi yıkayınız ve eldiven kullanınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Vectavir Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uçuk yaralarının üstüne yarayı tamamen örtecek şekilde sürünüz ve ilacı hafifçe yediriniz. Bu ilaç sadece dudakların üzerindeki ve ağızın etrafındaki uçuk yaralarında kullanılmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulanan yerde kaşıntı, şişlik ve ağrı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Pensiklovir
İlaç Marka İsmi:  Vectavir Krem

3 Yorum

 1. Arzu 17 Ocak 2019
 2. ramazan 21 Nisan 2019
 3. arslan 22 Nisan 2019

Yorum Yap