Vagi-Hex Vaginal Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Heksetidin’dir. Vagi-Hex Vaginal Tablet, vajinal bölgede mantar ve bakterileri öldürücü antiseptik bir ilaçtır. Vajinal antiseptik gerektiren vajina iltihabı rahatsızlığı tedavisinde kullanılır.

Vagi-Hex Vaginal Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vajinal bölgede mantar ve bakterileri öldürücü antiseptik bir ilaçtır. Vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı rahatsızlığı tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer herhangi bir rahatsızlığınız varsa, özellikle cilt veya alerji problemleriniz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile doktorunuzun verdiği kullanma süresini dikkate almalısınız. Adet döneminizde dahil olmak üzere reçete edilen süre boyunca kullanınız. İlacın kullanımını vaktinden önce bırakmanız halinde eski şikayetleriniz tekrarlayabilir.
 5. Bu ilacın prezervatife (kondom) teması halinde, prezervatifin yırtılmasına ve sızıntıya sebep olabilir. Bu yüzden bu ilaçla prezervatifin temasından kaçınınız.
 6. Tedavi süresince ve sonrasında kişisel hijyene özen gösteriniz. Çamaşırlarınızı her gün değiştiriniz ve genital bölge temizliğini ihmal etmeyiniz.
 7. Eğer ilacı düzenli olarak kullandığınız halde belirtilerinizde iyileşme görülmüyorsa, ya da başka bir enfeksiyon belirtileri varsa, doktorunuza başvurunuz.
 8. İlacın çamaşırlarınıza bulaşmaması için ped kullanınız, kesinlikle tampon kullanmayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Vagi-Hex Vaginal Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç ağız yoluyla alınmaz, kesinlikle yutmayınız. İlacınızı sırtüstü yatar pozisyonda vajinanızın iyice derinine yerleştiriniz. Hekiminiz  aksini belirtmediği sürece  yatmadan önce uygulayınız. İlacı kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ellerinizi yıkayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Vajinada yeni bir enfeksiyonun meydana gelmesi halinde ilacın kullanımını durdurup, acilen doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Heksetidin

İlaç Marka İsmi:  Vagi-Hex Vaginal Tablet

Bir Yorum Yazın