Ultraproct Pomad

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Flukortolon kaproat, Flukortolon pivalat ve Sinkokain hidroklorür’dür. Ultraproct Pomad, kaşıntıya ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan, bölgesel uyuşma sağlayan ve ağrı duyusunu ortadan kaldıran (lokal anestezik) bir ilaçtır. Anüs bölgesinde oluşan  kaşıntılara, iltihaba ve ağrıya karşı etkili bir ilaçtır.  İç ve dış hemoroid (basur) ve anüs bölgesindeki derin çatlaklar, yarıklar, kaşıntılar ve rektum iltihaplanması durumlarının tedavisinde kullanılır.

Ultraproct Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İç ve dış hemoroid (basur) ve anüs bölgesindeki derin çatlaklar, yarıklar, kaşıntılar ve rektum iltihaplanması durumlarının tedavisinde kullanılır.
 3. İlacı uygulamaya başladıktan sonra belirtilerinizde iyileşmeler hemen başlar, bu nedenle ilacın kullanımını hemen bırakmayınız. Doktorunuzun belirlediği kullanma süresini dikkate alınız. Rahatsızlığınızın tekrarlamaması için, belirtiler tamamen kaybolsa da en az bir hafta uzun aralıklarla ( günde bir kez) kullanmaya devam ediniz.
 4. İlacı 1 aydan daha fazla kullanmayınız.
 5. İlacın kullanımı sırasında, mantar enfeksiyonu varlığında ek bir tedavi uygulanmalıdır.
 6. İlacın kullanımı;  anüs bölgesinin temiz tutulması, dışkının yumuşak olmasını sağlayacak gerekli önlemlerin alınmasını ve yeterli egzersiz yapılmasını içeren komple bir tedavi programının sadece bir parçasıdır. Doktorunuzun talimatlarına uyunuz.
 7. Eğer, ağzınızın etrafında kırmızı döküntülü kabarcıklar, sivilce varsa veya gül hastalığınız ya da  virüs hastalığınız (örneğin su çiçeği gibi) veya canlı aşı olma durumu varsa bu ilacı kullanmayınız.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse doktorunuzla görüşünüz.
 9. İlacın ağız ve gözünüze temasından kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Ultraproct Pomad’ın Kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Dışkılamadan sonra ilacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Anüsün çevresine ilacı hafifçe yedirerek sürünüz. İlacı meme halinde dışarı çıkmış  basur durumlarında, kalın bir halde meme üzerine sürdükten sonra çok dikkatli bir şekilde parmağınızla anüsün içine itiniz. İlk günler rahatsızlığın şiddetine göre günde dört defaya kadar uygulama yapılabilir. Rahatlamalar başladıktan sonra günde iki kez uygulanmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri:

 1. İlacın etken maddelerine alerji belirtileri olan kurdeşen, vücudun belli bölgelerinde şişlik ( dil, dudak, yüz ) ve nefes almada güçlük durumlarında lütfen ilacın kullanımını durdurup, acil yardım alınız.
 2. İlacın uzun süre uygulanması durumunda derinin incelmesi gibi lokal yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Flukortolon kaproat, Flukortolon pivalat, Sinkokain hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Ultraproct Pomad

Ultraproct Pomad İlaç Prospektüsü


Ultraproct-Pomad-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın