TRIAVER Ampul

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Triamsinolon Asetonid’dir. TRIAVER Ampul, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba sebep olan maddelerin salınımını engelleyen bir ilaçtır. Akciğer hastalığı, saman nezlesi, polen astımı, kollojen doku hastalıkları, endokrin hastalıklar,  mide ve barsak sistemi ile ilgili rahatsızlıklar, romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, göz hastalıkları, kan hastalıkları, neoplastik hastalıklar ve ödem gibi  yangılı, iltihaplı ve alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılır.

TRIAVER Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Akciğer hastalığı, kollojen doku hastalıkları, endokrin hastalıklar,  mide ve barsak sistemi ile ilgili rahatsızlıklar, romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, göz hastalıkları, kan hastalıkları, neoplastik hastalıklar ve ödem gibi  yangılı, iltihaplı ve alerjik hastalıkların tedavisinde kullanılır.
 3. Saman nezlesi veya polen astımı olan hastalarda 40-100 mg dozda tek bir enjeksiyon ile bütün bir polen mevsimi süresince rahatlama sağlanabilir.
 4. Eğer, herhangi bir enfeksiyon geçiriyorsanız bu ilacı kullanmayınız.
 5. Eğer son zamanlarda  böbrek yetmezliği, peptik ülser, şeker hastalığı, tüberküloz, bağırsak hastalığı, kanser, sara (epilepsi), myastenia gravis (kaslarda aşın yorgunluk hissi ile kendini gösteren bir hastalık) veya glokom (göz içi basıncının yükselmesi) geçirdiyseniz veya kemiklerde kırılganlığa yol açan bir hastalığınız (osteoporoz) varsa ya da su çiçeği veya kızamık geçiriyorsanız, kan pıhtılaşma probleminiz, kalp yetmezliği, zihinsel bozukluk, tiroid fonksiyon bozukluğu, siroz, yüksek tansiyon rahatsızlığı gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun almayabilir ya da ilacınızı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 6. Yakın zamanda aşı olduysanız veya tedavi sırasında aşı olacaksanız doktorunuzu bilgilendiriniz.
 7. Bu ilacın kullanımı, tansiyonunuzda yükselmeye, su ve tuz tutulmasına, potasyum ve kalsiyum atılımında artışa neden olabileceğinden diyetinizde tuz kısıtlaması ve potasyum ilavesi gerekebilir.
 8. Bu ilaç vücutta enfeksiyonlarla savaşan kan hücrelerinin azalmasına sebep olabilir. Hasta ve enfeksiyonlu kişilerle temastan kaçınınız.
 9. Bu ilacın çocuklarda kullanımı çocukların gelişimini etkileyebilir. Eğer bu ilacı kullanırken, çocuğunuzda büyüme geriliği gözlemlerseniz, doktorunuzla görüşünüz.
 10. Bu ilacı, 6 yaşından küçük çocuklara uygulamayınız.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

TRIAVER Ampul’ün kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç, geniş kaslara derin enjeksiyon yolu ile veya eklem içine uygulanmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Düzensiz kalp atışları, kalp yetmezliği, yüksek tansiyon, ülser, pankreas iltihabı, hazımsızlık, kemiklerde kırılganlık, halsizlik, güçsüzlük, bayılma, nöbet gibi yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde  tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Triamsinolon Asetonid

İlaç Marka İsmi:  TRIAVER Ampul

Bir Yorum Yazın