TRACTAN 62,5 mg film tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: TRACTAN 62,5 mg film tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: TRACTAN ilaç Bosentan monohidrat adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Pulmoner arteriyel hipertansiyonda ve dijital ülseri olan sistemik skleroz hastalarında; akciğerlere olan kan akışını verimli hale getirmek, kalbin iş yükünü azaltmak için endotelin reseptör antagonisti olarak.
  3. TRACTAN DOZAJI: yetişkinler için günde 2 defa 62,5 ya da 125 mg; çocuklar için sabah ve akşam 2 mg/kg. şeklindedir.
  4. TRACTAN ile etkileşimi olan preperatlar: ketokonazol, vorikonazol, itrakonazol, ritonavir, Siklosporin A, karbamazepin, Takrolimus, glibenklamid, Rifampisin, fenobarbital, Simvastatin, fenitoin, sirolimus, Nevirapin, gebeliği önleyici hormonal ilaçlar, sildenafil, epoprostenol.
  5. TRACTAN ‘ın kontrendikeleri: alerjik reaksiyon, karaciğer bozukluğu, gebelik, normalin 3 katı karaciğer aminotransferaz seviyeleri, Siklosporin A ile eş zamanlı kullanmak.
  6. TRACTAN, hamilelikte X kategorisindedir; emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  7. TRACTAN yan etkisi: hipotansiyon, bacak ve bilek ödemi, yüzde kızarıklık,  reflü, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, ciltte kaşıntılı döküntü.
  8. TRACTAN 62,5 mg film tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. TRACTAN tedavisi yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. TRACTAN 62,5 mg film tablet sırasıyla, Kalp Damar Sistemi, Antihipertansifler, Diğer antihipertansifler, pulmoner arteriyel hipertansiyon için antihipertansifler ve bosentan olarak sınıflandırılmış şekilde, C02KX01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz TRACTAN üretimini Pharmactive İlaç Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir.  TRACTAN 62,5 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; TRACTAN ‘a başlarken bilinmesi gereken konular; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozajı; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

TRACTAN 62,5 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
TRACTAN 62,5 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

TRACTAN 62,5 mg kısa ürün bilgisi
TRACTAN 62,5 mg kısa ürün bilgisi

Ruhsatı: Pharmactive İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Adres: Mahmutbey Mah. Dilmenler Caddesi No : 19 / 3 Aslanoba Plaza, MIA Bölgesi Bağcılar-İstanbul
Tel no: 0 (212) 444 72 92-Faks no: (212) 445 11 85

Yorum Yap