TİXALOR 90 mg Film Kaplı Tablet

Tikagrelor adlı etken maddeyi içinde bulunduran TİXALOR 90 mg Film Kaplı Tablet, sırasıyla; Kan ve kan yapıcı organlar, Antitrombotikler, Platelet agregasyon inhibitörleri ve tikagrelor şeklinde sınıflandırılmış olup, B01AC24 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz TİXALOR, SANDOZ İLAÇ  SANAYİ  firmasının ürünüdür.

TİXALOR için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, TİXALOR ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, TİXALOR dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; TİXALOR kullanım şekli; TİXALOR yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi TİXALOR 90 mg ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

TİXALOR 90 mg Film Kaplı Tablet’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

TİXALOR 90 mg Film Kaplı Tablet'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

TİXALOR 90 mg Film Kaplı Tablet’in Kısa Ürün Bilgisi

TİXALOR 90 mg Film Kaplı Tablet'in Kısa Ürün Bilgisi

Endikasyon bilgisi: İlacın etken maddesi tikagrelor (TİXALOR 90 mg), miyokard infarktüsü tedavisinde; antitrombotik

2×1

TİXALOR , hamilelikte C kategorisindedir, emzirenler hekime danışmadan kullanmamalıdırlar.

TİXALOR Kontrendikeleri: atazanavir, ritonavir ,nefazodon ve klaritromisin gibi CYP3A4 inhibitörleri ile beraber kullanmak, intrakraniyal hemoraji, tikagrelor alerjisi, aktif kanama, karaciğer bozukluğu

TİXALOR Yan etkileri; Test sonuçlarında kanda ürik asit seviyesinde yükselme, kan hastalığına bağlı kanama ve nefes darlığı, düşük tansiyon, görmede bulanıklık, baş dönmesi, sersemlik hali, senkop (bayılma), mide ülseri, hazımsızlık, mide bulantısı, baş dönmesi, ciltte morarıklık, döküntü, kaşıntı, eklemlerde şişme ve ağrı, ishal, kabızlık, diş eti kanaması, burun kanaması, solunum sisteminde veya idrar yollarında kanama.

TİXALOR 90 mg tablet de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. TİXALOR’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Yorum Yap