TIOZONE Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Tiyokonazol, Hidrokortizon Asetat’tır. TIOZONE Krem, genellikte el ve ayak parmak aralarında oluşan mantar enfeksiyonlarına karşı savaşan, mantarların cilt üzerinde çoğalmasını engelleyen bir  ilaçtır.  El ve ayak parmak aralarında oluşan mantar enfeksiyonları ve ciltte oluşan kahverengimsi lekeler  vb. enfeksiyonların, tinea kruris ve dermal kandidiyaz tedavisinde kullanılır. Ayrıca iltihabı giderir ve kaşıntıyı azaltır.

TIOZONE Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. El ve ayak parmak aralarında oluşan mantar enfeksiyonları ve ciltte oluşan kahverengimsi lekeler  vb. enfeksiyonların, tinea kruris ve dermal kandidiyaz tedavisi ile ilgilidir. Ayrıca iltihabı giderir ve kaşıntıyı azaltır.
 3. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız. Eğer çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmayınız. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz. Çocuğun bezini sık sık değiştiriniz.
 4. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 5. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz.Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
 6. Tedavi süresi genellikle 2 ila 6 haftadır. Bu süre içerisinde iyileşme görülmezse derhal doktorunuza başvurmalısınız.
 7. Bu ilacın göz, burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

TIOZONE Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Kremi tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası  halinde uygulayınız ve  hafif hareketlerle masaj yaparak sürünüz. Derinin kıvrımlı bölgelerinde ise derinin yumuşamasını önlemek için az miktarda ilacı ovuşturarak uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Yanma, kaşıntı, ciltte tahriş, kızarıklık ve cilt kuruluğu gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Tiyokonazol, Hidrokortizon Asetat

İlaç Marka İsmi: TIOZONE Krem

TIOZONE Krem İlaç Prospektüsü


TIOZONE-Krem-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın