TINSERC 16 mg Tablet

Betahistin adlı etken maddeyi içinde bulunduran TINSERC 16 mg Tablet sırasıyla; Sinir Sistemi, Diğer Sinir Sistem İlaçları, Antivertigo ilaçlar ve betahistin şeklinde sınıflandırılmış olup, N07CA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz TINSERC 16 mg, RECORDATİ İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür .

TINSERC için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, TINSERC ne ilacıdır; TINSERC’e başlamadan önce uyulması gerekenler, TINSERC dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; TINSERC kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi TINSERC 16 mg ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

TINSERC 16 mg Tablet’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

TINSERC 16 mg Tablet'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

TINSERC 16 mg Tablet’in kısa ürün bilgisi

TINSERC 16 mg Tablet'in kısa ürün bilgisi

Betahistin (16 mg): vestibular vertigoda; antivertigo (vertigo ataklarını önlemede)

Doz: 3x 16 mg – 3×8 mg

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti, iyi huylu adrenal bez tümörü

Etkileşim: antihistaminik ilaçlar, MAOI grubu ilaçlar.

TINSERC, hamilelikte B  kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan almayınız.

TINSERC alırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, boğazda ve dilde şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

TINSERC yan etki: midede şişkinlik, bulantı ve baş ağrısı görülebilir.

TINSERC de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz TINSERC ‘i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. TINSERC’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. TINSERC tablet tedavisi yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap