THERMO SULIDIN likit jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Nimesulid, Kapsaisin‘dir. THERMO SULIDIN likit jel, iltihap giderici ve ağrı kesici bir ilaçtır. THERMO SULIDIN, omurga veya eklemlerde aşırı zorlanmaya ve erozyona bağlı olarak gelişen hastalıklar (spondiloz, artroz, kireçlenme) ve tenosinovit (kas kiriş kılıfının iltihabı), tendinit, bursit gibi eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıklarına bağlı ağrılar  ile bel ağrısı, sırt ağrısı gibi  kas ve iskelet sistemi ağrılarında ve kaza veya yaralanmalarda (spor yaralanmaları gibi)   görülen el ve ayaklardaki akut ezilme, burkulma ve zorlanmalara bağlı ağrılarda kullanılmaktadır.

THERMO SULIDIN likit jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. THERMO SULIDIN,  iltihap giderici ve ağrı kesici bir ilaçtır
 3. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 4. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve sürede kullanınız.
 5. Geniş cilt yüzeylerine uygulamayınız.
 6. Eğer  asetilsalisilik asit içeren ilaçlara alerjiniz varsa; bu ilacı kullanmayınız.
 7. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı meydana gelirse ilacın kullanımını kesip, doktorunuza veya bir hastaneye başvurunuz.
 8. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 9. Uygulama esnasında giyeceklere teması halinde giyecekleri boyayabileceğinden, değmemesine dikkat ediniz.  Oluşan lekeler giysilerin yıkanmasıyla ortadan kalkar.
 10. İlacın ağzınıza, burnunuza ve gözünüze temasından kaçınınız. Yanlışlıkla temas etmişse bol su le yıkayınız.
 11. İlacın kullanım sırasında  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız. Cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 12. • 12 yaşından küçüklerde kullanmayınız.
 13. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

THERMO SULIDIN likit jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Jeli tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif  hareketlerle sürünüz. Kesinlikle kuvvetli bir şekilde ovarak sürmeyiniz. Günde 3-4 defa uygulanabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı gibi yan etkiler  görüldüğünde, doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Nimesulid,  Kapsaisin
İlaç Marka İsmi: THERMO SULIDIN likit jel

THERMO SULIDIN likit jel kullanma talimatı


THERMO SULIDIN likit jel kullanma talimatı

Bir Yorum Yazın