THERMO-DOLİNE Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Etofenamat, Benzil nikotinat’ tır. THERMO-DOLİNE Krem, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır. Ağrılı omuz ve boyun tutulması, donmuş omuz (omuz eklemi çevresinin iltihabi durumu) ile birlikte görülen kas sertliği, bel ağrısı, (lumbago), kas ağrısı, eklem ağrısı, siyatik sinir ağrısı, eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıkları (tendinit, bursit), omurga veya eklemlerde, aşırı zorlanmaya ve erozyona bağlı olarak gelişen hastalıklar (spondiloz, osteoartrit, eklemlerde kireçlenme), burkulma ve ezilmenin sebep olduğu iltihap ve ağrının giderilmesi için kullanılır. Kullanımı 18 yaş üstü yetişkinler içindir.

THERMO-DOLİNE Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır.
 3. İlacın ağzınıza, burnunuza ve gözünüze temasından kaçınınız. Yanlışlıkla temas etmişse bol su le yıkayınız.
 4. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. İlacı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. İlaç kuruduktan sonra giyininiz.
 6. İlacı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 7. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 8. 18 yaş altı çocuklara uygulanmamalıdır.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Hamileliğin 6. ayından sonra kullanılmamalıdır.

THERMO-DOLİNE Krem’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sürünüz ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tedavi edilen ciltte kızarıklık gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi:   Etofenamat, Benzil nikotinat

İlaç Marka İsmi: THERMO-DOLİNE Krem

THERMO-DOLİNE-Krem-İlaç-Prospektüsü


THERMO-DOLİNE-Krem-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın