TEROLAM 800 mg film kaplı tablet

TEROLAM için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, TEROLAM ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, TEROLAM dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi TEROLAM film kaplı tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

TEROLAM 800 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

daha sonra girilecek.

TEROLAM 800 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

daha sonra girilecek.

Endikasyon bilgisi: Sevelamer hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulunduran TEROLAM tablet, böbrek hastalığında görülen kanda çok fazla fosfat bulunması durumunda, fosfat seviyesinin düşürülmesi ve kontrol altına alınmasında; gastrointestinal sistemde fosforu bağlayarak vücut tarafından emilimini azaltıcı etki gösterir.

Doz: 3 x 1-2

TEROLAM, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışılmadan kullanılmaz.

TEROLAM kontrendikeleri: ilaca alerji, bağırsak tıkanıklığı, düşük fosfat düzeyi

TEROLAM yan etkisi: alerji hassasiyeti, konstipasyon, abdominal ağrı, mide bulantısı, kusma, gaz, diyare, dispepsi

TEROLAM film kaplı tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Hiperkalemi/hiperfosfatemi ilaçları ve sevelamer hidroklorür şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AE02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz TEROLAM, TERRA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür.
TEROLAM da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz TEROLAM’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. TEROLAM ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. TEROLAM’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca TEROLAM’ı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap