TERMİNUS Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Terbinafin hidroklorür’dür. TERMİNUS Krem, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. TERMİNUS, el ve ayak parmak aralarında oluşan atlet ayağı mantar hastalığı (tinea pedis); kasıklarda ve koltuk altlarında görülen mantar hastalıkları (tinea kruris); saçkıran (Tinea korporis);  derinin kıvrımlı yerlerinde görülen isilik;  tırnak mantarları; deri üzerinde açık veya daha koyu yamalar şeklinde görülen mantar  hastalığı (Tinea versicolor)  tedavisinde kullanılır.

TERMİNUS Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. TERMİNUS, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır.
 3. Kremi kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 4. TERMİNUS‘ u uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı gibi durumlardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal doktorunuza başvurunuz.
 5. İlacı uyguladıktan sonra herhangi bir kozmetik ürün veya güneş koruyucu kullanmadan önce en az 20 dakika bekleyiniz.
 6. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 7. İlacın uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymeyiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giymelisiniz. Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
 8. Kremi sürdükten sonra en az 3 saat tedavi edilen cilt bölgesini yıkamayınız.
 9. Tedavi başladıktan sonra 2 hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha da kötüleşirse derhal doktorunuza başvurmalısınız.
 10. Yüze uygulanmamalıdır.
 11. Doktor tarafından teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmayınız.
 12. •16 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 13. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

TERMİNUS Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız. Parmağınızla  ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle sürünüz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için TERMİNUS‘u düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız.
 3. Günde bir veya iki kez uygulayınız.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı gibi durumlardan herhangi biri görüldüğünde, derhal doktorunuza başvurunuz.
 2. Uygulanan bölgede pullanma veya soyulma, kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Terbinafin hidroklorür
İlaç Marka İsmi: TERMİNUS Krem %1

TERMİNUS Krem %1 kullanma talimatı


TERMİNUS Krem %1 kullanma talimatı

Bir Yorum Yazın