TENIPRA 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül

240 mg TENİPRA Gastrorezistan Sert Kapsül için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (endikasyonu, TENİPRA ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

TENİPRA 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
TENİPRA 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

TENİPRA 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül kısa ürün bilgisi
TENİPRA 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül kısa ürün bilgisi

  1. İlaç Marka İsmi: TENIPRA 240 mg Gastrorezistan Sert Kapsül
  2. Endikasyon Bilgisi: Dimetil fumarat adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Tekrarlayan-düzelen tip MS (multiple skleroz ) tadavisinde;
  3. TENİPRA DOZAJI: başlangıç günlük 2 defa 120 mg lık 1’er kapsül;  idame günlük 2 defa 240 mg lık 1’er TENİPRA kapsül
  4. TENİPRA kontrendikeleri: aşırı duyarlılık reaksiyonlarında.
  5. Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde kullanılmaz.
  6. TENİPRA etkileşimi: canlı aşılar, aminoglikozidler, diüretikler, rituksimab, nonsteroidal anti-inflamatuar ilaçlar, mitoksantron, lityum.
  7. TENİPRA 240 mg yan etkisi: diyare, gastrit, vücut ısısında artış. kaşıntılı döküntü.
  8. TENİPRA Gastrorezistan Sert Kapsül de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. TENİPRA ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. TENİPRA 240 mg sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, İmmünsupresif Ajanlar, Diğer İmmünsupresif Ajanlar ve Dimetil fumarat olarak sınıflandırılmış şekilde, L04AX07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz TENİPRA, Abdi İbrahim İlaç firmasının ürünüdür.

Yorum Yap