TECFİDERA 240 mg Enterik Sert Kapsül

TECFİDERA 240 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (endikeleri, TECFİDERA ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri )

TECFİDERA Enterik Sert Kapsül 240 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

TECFİDERA Enterik Sert Kapsül 240 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
TECFİDERA Enterik Sert Kapsül 240 mg kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: TECFİDERA 240 mg Enterik Sert Kapsül

Endikasyon Bilgisi: Dimetil fumarat adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Tekrarlayan-düzelen tip MS (multiple skleroz ) tadavisinde;

TECFİDERA  DOZAJI: başlangıç günlük 2 defa 120 mg lık 1’er kapsül;  idame günlük 2 defa 240 mg lık 1’er TECFİDERA kapsül

TECFİDERA kontrendikeleri: aşırı duyarlılık reaksiyonlarında.

Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde kullanılmaz.

TECFİDERA  etkileşimi: canlı aşılar, aminoglikozidler, diüretikler, rituksimab, nonsteroidal anti-inflamatuar ilaçlar, mitoksantron, lityum.

TECFİDERA  240 mg yan etkisi: diyare, gastrit, vücut ısısında artış. kaşıntılı döküntü.

TECFİDERA da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. TECFİDERA ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

TECFİDERA 240 mg sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, İmmünsupresif Ajanlar, Diğer İmmünsupresif Ajanlar ve Dimetil fumarat olarak sınıflandırılmış şekilde, L04AX07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz TECFİDERA , GEN İLAÇ Sağlık Ürünleri İlaç firmasının ürünüdür.

 

Yorum Yap