TANOL Losyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Difenhidramin Hidroklorür, Çinko Oksit, Mentol, Kalamin’ dir. TANOL Losyon, böcek, sinek ısırması, arı sokması ve basit cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının geçici olarak giderilmesi için kullanılmaktadır.

TANOL Losyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. TANOL, böcek, sinek ısırması, arı sokması ve basit cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının geçici olarak giderilmesi için kullanılmaktadır.
 3. TANOL‘u iltihaplı, sulanmış cilt yüzeylerine ve hasar görmüş deriye uygulamayınız.
 4. Kullanım sırasında yanma ve tahriş  gelişirse veya belirtilerde bir düzelme görülmezse, ilacın kullanımını  durdurup, doktorunuzla görüşünüz.
 5. TANOL‘u çok geniş yüzeylere ve çok sık kullanmaktan kaçınınız.
 6. İlacın ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınınız. Teması  durumunda bol su ile yıkayınız,
 7. 2 yaşın altındaki çocuklarda doktor onayı olmadan  kullanılmalıdır.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

TANOL Losyon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız. TANOL‘u çalkalayıp, bir miktar avucunuza dökünüz ve  ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 3. Günde 3-4 kere uygulanabilir.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından herhangi biri gelişirse, ilacın kullanımını  durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi:  Difenhidramin Hidroklorür, Çinko Oksit, Mentol, Kalamin
İlaç Marka İsmi: TANOL Losyon

Bir Yorum Yazın