Tanflex Oral Sprey

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Benzidamin hidroklorür‘ dür. Tanflex Oral Sprey, iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan, ağrı kesici ve iltihap önleyici bir ağız solüsyonudur. Tanflex, boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, soluk borusu iltihabı, farenjit, aft  gibi ağız boşluğu ve boğaz bölgesindeki rahatsızlıkların tedavisinde; dil iltihabı; ağız hijyeninin sağlanması; ağız bölgesindeki operasyonlardan sonra; diş eti hastalıkları; diş çekimi ve diş ile ilgili operasyonlardan sonra diş eti iyileşmesinin hızlanması; protez kullanımından dolayı oluşan ağız içi iltihapları; kemoterapi, radyoterapi veya diğer nedenlerden dolayı oluşan ağız içi yüzeyi iltihaplanması durumlarında  kullanılır.

 

Tanflex Oral Sprey Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Tanflex, ağız boşluğu ve boğaz bölgesinde iltihap önleyici/ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.
 3. İlacı uyguladıktan sonra ağzınızda hoş olmayan bir tat oluşabilir. Bu tadı yok etmek için ağzınızı bir başka sıvı ya da su ile çalkalamayınız. Bu durum ilacın etkinliğini azaltır.
 4. Yemekten sonra ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra uygulayınız. İlacı ağzınızda en az 20-30  saniye  kadar tutup, daha sonra tükürünüz. yutmayınız. Uygulamadan sonra dişlerinizi fırçalamayınız, bir şey yeyip, içmemeye özen gösteriniz.
 5. Gözlerinize ve kulaklarınıza temasından kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 6. İstenen sonucu almak için doktorunuzun önerdiği kullanma süresini dikkate alınız. Tedaviyi erken bırakmayınız. Doktorunuzun talimatlarına uyunuz.
 7. Eğer şiddetli karaciğer hastalığınız ya da böbrek hastalığınız varsa; kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu  söyleyiniz.
 8. •6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaz.
 9. Hamileyseniz veya hamilelik şüphesi varsa ya da  emziriyorsanız;  kullanmayınız.

Tanflex Oral Sprey’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Spreyi kullanmadan önce düzenli bir püskürtme elde etmek için birkaç defa havaya püskürtünüz. Daha sonra ağzınızın içine (ağız boşluğuna) yönelterek püskürtünüz. Yaklaşık 20-30 saniye kadar ağızda tutup, kalan kısmını tükürünüz. yutmayınız. Ağzınızda  kötü bir tat oluşabilir, ağzınızı su ile çalkalamayınız.
 3. •6-12 yaş arası çocuklarda günlük önerilen doz: günde 2-6 defa 4 er püskürtme;
 4. •12 yaş üstü çocuklarda ve yetişkinlerde günlük önerilen doz: günde 2-6 defa 4-8 er püskürtmedir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Benzidamin hidroklorür
İlaç Marka İsmi:   Tanflex Oral Sprey

kullanma talimatı Tanflex Oral Sprey
kısa ürün bilgisi Tanflex Oral Sprey

11 Yorum

 1. ABDULLAH 16 Aralık 2015
  • emre guraslan (kofte) 11 Mayıs 2017
 2. Tufan 17 Eylül 2017
 3. özlem 11 Ekim 2017
 4. mesut 21 Ekim 2017
 5. Yeliz 23 Ekim 2017
 6. Seref 30 Mart 2018
 7. savaş 20 Mayıs 2018
 8. tfd 9 Temmuz 2018
 9. Mehtap 31 Ekim 2019
 10. Tuğba 21 Ocak 2020

Yorum Yap