TADLIS 10 mg EFERVESAN Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Tadalafil’dir.  TADLIS 10 mg EFERVESAN Tablet, kasları gevşeterek kan akışını vücudun belirli bölgelerine doğru hızlandırır.  Erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık) ile ilgili bir ilaçtır. TADLIS,  cinsel aktivitede penis sertleşmesinin sağlanamaması ya da sertliğin korunamaması durumunda  kullanılır.

TADLIS 10 mg EFERVESAN Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. TADLIS, kasları gevşeterek kan akışını vücudun belirli bölgelerine doğru hızlandırır.  Erkeklerde sertleşme fonksiyonu bozukluğu (iktidarsızlık) ile ilgili bir ilaçtır.
 3. Cinsel ilişki sırasında baş dönmesi, mide ağrısı, mide bulantısı, sersemleme ve göğüste yanma hissederseniz cinsel ilişkiyi hemen durdurunuz ve acilen doktorunuza başvurunuz.
 4. Göğüs ağrısı veya ağırlık hissi, kola veya omuzlara doğru yayılan ağrı, mide bulantısı, terleme, genel olarak hasta hissetme,  kalp atışlarında düzensizlik, nefes darlığı, baş dönmesi hissi, bayılma, el ve ayak bileklerinde şişlik, görme değişiklikleri, kulaklarda çınlama ve ani duyma kaybı ve ani görme kaybı, ağrılı ya da 4 saat veya daha uzun süren penis ereksiyonu (penis sertleşmesi) gibi durumlarda TADLIS‘ ın kullanımını kesip, acilen doktorunuza başvurunuz.
 5. Karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, lösemi, kan hücresi hastalıkları, kalp hastalığı, kalp ritim bozukluğu, son 90 gün içinde geçirilmiş kalp krizi öyküsü, mide ülseri, gece körlüğü, felç, son altı ay içinde kalp yetmezliği öyküsü, yüksek veya düşük tansiyon, göğüs ağrısı, kanama bozuklukları, penisin ağrılı ereksiyonu ya da şekil bozukluğu, sağlık sebebiyle cinsel ilişkiye girmemeniz gerektiğinin söylenmesi gibi durumlarda TADLIS‘ı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 6. İlacın kullanımı gözün görme sinirlerine giden kanın akışını azaltabilir ve nadiren de olsa bu durum ani görme kaybına sebep olabilir. Ani görme kaybı yaşarsanız acilen bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.
 7. TADLIS‘ ı kullanacağınız zaman veya kullanmayı düşünüyorsanız, alkol almaktan kaçınınız. Alkol sertleşme yeteneğini etkileyebilir.
 8. TADLIS‘ ı 18 yaşın altındaki çocuklar kullanmamalıdır.

TADLIS 10 mg EFERVESAN Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tableti bir bardak suda eritiniz ve bekletmeden içiniz. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir. Önerilen doz cinsel aktiviteden önce 10 mg tablettir. Eğer 10 mg lık doz etkili olmazsa doktorunuz dozu 20 mg’a yükseltebilir. Günlük 20 mg dan fazla kullanmayınız. TADLIS, cinsel aktiviteden yarım saat önce alınmalıdır. Günde bir defadan fazla kullanmayınız. Tableti aldıktan sonra etkisi 36 saat sürer. Cinsel uyarı olmadığı durumlarda etki etmemektedir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, hazımsızlık, yüzde kızarıklık, burun tıkanıklığı ve kas ağrısı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Tadalafil
İlaç Marka İsmi: TADLIS 10 mg EFERVESAN Tablet

TADLIS 10 mg EFERVESAN Tablet kullanma talimatı


TADLIS-10-mg-EFERVESAN-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın