T-KARNİT 2 g/10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon

Levokarnitin etken maddesini içinde bulunduran T-KARNİT 2 g/10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Diğer  Sindirim Sistemi ve Metabolizma İlaçları, Diğer, Amino asit ve türevleri, karnitin şeklinde sınıflandırılmış olup, A16AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz T-KARNİT, DR. SERTUS İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür .

T-KARNİT için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, T-KARNİT ne ilacıdır; T-KARNİT ‘e başlamadan önce uyulması gerekenler, T-KARNİT dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; T-KARNİT kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi T-KARNİT Oral Flakon ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

T-KARNİT 2 g/10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon’a ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

T-KARNİT 2 g-10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon'a ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

T-KARNİT 2 g/10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon‘un kısa ürün bilgisi

T-KARNİT 2 g-10 ml Oral Çözelti İçeren Flakon'un kısa ürün bilgisi

T-KARNİT etken maddesi karnitin (2 g): primer  karnitin yetmezlik ve sekonder eksiklikte; yağ asitlerinin mitokondri girişini kolaylaştıran madde

Doz: çocuk hastalar: 50 mg -100 mg/kg/gün; erişkin: 2-3 kere 1 g

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti

Etkileşim: kumarin sınıfı antikoagülanlar

T-KARNİT, hamilelikte B kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

T-KARNİT kullanırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

T-KARNİT Yan etki: abdominal ağrı, diyare, mide bulantısı, INR yüksekliği, yüksek doz alımında nefesinizde, idrarınızda veya terinizde kötü koku

T-KARNİT de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz T-KARNİT ‘i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. T-KARNİT ‘i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. T-KARNİT Flakon ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap