SUNDROP-D3 oral damla

SUNDROP-D3 için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SUNDROP-D3 ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SUNDROP-D3 oral damla hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.

SUNDROP-D3 oral damla kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SUNDROP-D3 oral damla kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SUNDROP-D3 oral damla kısa ürün bilgisi

SUNDROP-D3 oral damla kısa ürün bilgisi

—SUNDROP-D3 oral damla da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz SUNDROP’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.
—SUNDROP-D3 oral damla ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. SUNDROP’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlaç Marka İsmi: SUNDROP-D3 150.000 I.U./10 ml oral damla, çözelti

Endikasyon bilgisi: Vitamin D3 (Kolekalsiferol) adlı etken maddeyi içinde bulunduran bu ilaç Vitamin D eksikliğinde kullanılır.

Günlük maksimum SUNDROP-D3 dozu: Yeni doğanlar için 1000 IU/gün (25 μg/gün); 1 ay ila 1 yaş aralığı için 1500 IU/gün (37.5 μg/gün); 1 yaş ila 10 yaş aralığı için 2000 IU/gün (50 μg/gün); 1 yaş ila 18 yaş aralığı 4000 IU/gün (100 μg/gün); 18 yaşından büyükler için 4000 IU/gün (100 μg/gün) şeklinde günde 1 kere.

SUNDROP-D3 sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Vitaminler, Vitamin A ve D, Vitamin D ve analogları ve Vitamin D3  olarak sınıflandırılmış şekilde, A11CC05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SUNDROP-D3, DR. SERTUS İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap