STRIBILD Film Kaplı Tablet

STRIBILD için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, STRIBILD ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi STRIBILD Film Kaplı Tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

STRIBILD Film Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

STRIBILD Film Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

STRIBILD Film Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

STRIBILD Film Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: elvitegravir (150 mg),  kobisistat (150 mg), emtrisitabin (200 mg) ve tenofovir disoproksil (245 mg) etken maddesini içinde bulunduran STRIBILD Tablet, HIV tedavisinde; antiviral etki.

STRIBILD, hamilelikte B kategorisindedir, emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

STRIBILD sırasıyla Antienfektifler, Sistemik Antiviraller, Direkt Etkili Antiviraller, HIV tedavisi kombinasyonları ve elvitegravir + kobisistat + emtrisitabin + tenofovir şeklinde sınıflandırılmış olup, J05AR09 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz STRIBILD, GİLEAD SCİENCES İLAÇ firmasının ürünüdür.
STRIBILD da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz STRIBILD’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. STRIBILD ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
STRIBILD’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız hastalığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca STRIBILD’ı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap