Spazmotek Ampul IV / IM / SC

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Hiyosin – N – butilbromür’dür. Spazmotek Ampul IV / IM / SC, sindirim sistemi ve üreme ve boşaltım sistemindeki düz  kasları gevşeterek, spazmları düzelten  ve spazmların oluşumunu önleyen  bir ilaçtır. Sindirim sistemi spazmları, safra yollarındaki spazmlar, üreme ve boşaltım sistemindeki spazmlar, doğum anında oluşan yumuşak doku spazmları ve adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla birlikte görülen ağrılar ile ilgilidir.

Spazmotek Ampul IV / IM / SC Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Sindirim sistemi spazmları, safra yollarındaki spazmlar, üreme ve boşaltım sistemindeki spazmlar ve adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla birlikte görülen ağrılar ile ilgilidir.
 3. Bu ilacın kullanımı, tedavi edilmemiş göz tansiyonu olan hastalarda, göz içi basıncının yükselmesine sebep olabilir. İlacı kullandıktan sonra gözlerinizde ağrı, kızarıklık ve görme kaybı oluşursa acilen bir göz doktoruna başvurunuz.
 4. Bu ilacın kullanımı, sindirim ve boşaltım sisteminde yavaşlamaya sebep olduğu için bağırsak enfeksiyonunuz varsa dikkatli olunuz.
 5. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliği, alkole veya hepatite bağlı karaciğer fonksiyon bozukluğu, koroner yetmezlik, tedavi edilmemiş dar açılı göz tansiyonu, hipertiroidizm, kronik alkol bağımlılığı, idrar yapma zorluğuna yol açan prostat büyümesi, taşikardi, idrar kesesinde boşaltım bozuklukları, sindirim sisteminde mekanik darlık gibi rahatsızlıklarınız  var ise bu ilacı kullanmadan önce  durumunuzu doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ve ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 6. Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol kullanmayınız. Bu ilacın alkolle birlikte alınması karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 7. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Spazmotek Ampul IV / IM / SC’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Kas içine, toplardamar içine veya deri altına enjeksiyon yoluyla uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Görme güçlüğü, ağız kuruluğu, idrar yapma zorluğu, kol ve bacaklarda cilt döküntüsü gibi yan etkilerde ilacı kullanmaya devam edip doktorunuzu bilgilendiriniz.

İlaç Etken Maddesi:  Hiyosin – N – butilbromür

İlaç Marka İsmi: Spazmotek Ampul IV / IM / SC

Bir Yorum Yazın