Spazmol Plus Film Tablet

 Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Hiyosin – N – butilbromür, Parasetamol’dür. Spazmol Plus Film Tablet, sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemindeki düz  kasları gevşeterek, spazmları düzelten  ve spazmların oluşumunu önleyen  bir ilaçtır. Sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemi ve safra kanallarındaki spazmlar ile adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla (kasılma)  birlikte görülen ağrıların giderilmesinde kullanılır. Kullanımı 10 yaş ve üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

Spazmol Plus Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Sindirim sistemi, üreme ve boşaltım sistemi ve safra kanallarındaki spazmlar ile adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla (kasılma)  birlikte görülen ağrıların giderilmesinde kullanılır.
 3. Kullanımı, tedavi edilmemiş göz tansiyonu olan hastalarda, göz içi basıncının yükselmesine sebep olabilir. İlacı kullandıktan sonra gözlerinizde ağrı, kızarıklık ve görme bulanıklığı oluşursa acilen bir göz doktoruna başvurunuz.
 4. Kullanımı, sindirim ve boşaltım sisteminde yavaşlamaya sebep olduğu için bağırsak enfeksiyonunuz varsa dikkatli olunuz.
 5. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliği, alkole veya hepatite bağlı karaciğer fonksiyon bozukluğu, koroner yetmezlik, tedavi edilmemiş dar açılı göz tansiyonu, hipertiroidizm, kronik alkol bağımlılığı, idrar yapma zorluğuna yol açan prostat büyümesi, idrar kesesinde boşaltım bozuklukları, glukoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi eksikliği, sindirim sisteminde mekanik darlık gibi rahatsızlıklarınız  var ise bu ilacı kullanmadan önce  durumunuzu doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı karaciğer hasarına sebebiyet vermekte ve ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 7. 10 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmamalıdır.

Spazmol Plus Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuza başvurunuz.
 2. Görmede bulanıklık yaygın görülen yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Hiyosin – N – butilbromür, Parasetamol

İlaç Marka İsmi: Spazmol Plus Film Tablet

Spazmol Plus Film Tablet İlaç Prospektüsü


Spazmol-Plus-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın