SOLİDAY D3 300.000 I.U. IM enj. çözelti

SOLİDAY için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SOLİDAY ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SOLİDAY D3 300.000 I.U. /ml IM hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

SOLİDAY D3 300.000 I.U.-ml IM kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SOLİDAY D3 300.000 I.U.-ml IM enjeksiyonluk çözeltikullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SOLİDAY D3 300.000 I.U. -ml IM kısa ürün bilgisi

SOLİDAY D3 300.000 I.U. -ml IM enjeksiyonluk çözelti kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: D3 vitamini (kolekalsiferol) etken maddesini içinde bulunduran SOLİDAY, gastrointestinal  emilim bozukluğuna bağlı gelişen D vitamini eksikliğinde; vitamin D3 takviyesi olarak

SOLİDAY sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Vitaminler, Vitamin A ve D, Vitamin D ve Analogları ve Vitamin D3 olarak sınıflandırılmış şekilde, A11CC05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SOLİDAY, NETRA İLAÇ KİMYA VE KOZMETİK SANAYİ firmasının ürünüdür.

SOLİDAY da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz SOLİDAY’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. SOLİDAY ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
SOLİDAY’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız hastalığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca SOLİDAY’ı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap