SIMFLAT Film Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın etken maddesi Otilonyum bromür, Simetikon’dur. SIMFLAT Film Tablet, sindirim sisteminin düz kasları üzerinde etki göstererek spazmları (kasılmaları) giderir, sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenler ve mide-bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtıcı etkisiyle gazın oluşumunu önleyerek  şişkinliği (gazı) giderir. SIMFLAT, karında şişlik, baskı veya gerginlik hissi, bulantı, karın ağrısı, kabızlık, ishal, acil tuvalet ihtiyacı gibi belirtilerle karakterize  İrritabl Bağırsak Sendromu tedavisinde ve aşırı gaza bağlı ağrılı bağırsak spazmları, şişkinlik ve hareket bozukluğu ile karakterize  diğer sindirim sistemi şikayetlerinin rahatlatılması için kullanılır.

SIMFLAT Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. SIMFLAT, sindirim sisteminin düz kasları üzerinde etki göstererek spazmları (kasılmaları) giderir, sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenler ve mide-bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtıcı etkisiyle gazın oluşumunu önleyerek  şişkinliği (gazı) giderir.
 3. Levotiroksin (tiroid tedavisinde kullanılan) etken maddeli bir ilaç kullanıyorsanız, bu durumu doktorunuza söyleyiniz. Levotiroksin etken maddeli ilaçlarla birlikte kullanıldığında, her iki ilaç alımı arasında en az 4 saat olması önerilmektedir.
 4. Mide-bağırsak sisteminde delinme, tıkanma veya bunların şüphesi varsa; SIMFLAT‘ ı kullanmayınız.
 5. Eğer göz tansiyonunuz (glokom) veya prostat büyümesi varsa ya da şeker hastasıysanız  veya mide çıkışında tıkanıklık gibi rahatsızlıklarınız varsa, SIMFLAT‘ ı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 6. SIMFLAT‘ ı çocuklarda kullanmayınız.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması önerilmez. Doktorunuza danışmadan kesinlikle  kullanmayınız.

SIMFLAT Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte yemeklerden 20 dakika önce alınız.
 3. Günde 2-3 kere 1 er tablet alınması önerilmektedir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Otilonyum bromür, Simetikon
İlaç Marka İsmi: SIMFLAT Film Tablet

Yorum(11)

 1. 14 Mart 2017
  • 23 Mart 2017
   • 12 Aralık 2017
 2. 12 Ağustos 2017
  • 22 Ağustos 2017
 3. 1 Eylül 2017
 4. 11 Eylül 2017
 5. 3 Kasım 2017
  • 6 Kasım 2017
 6. 12 Aralık 2017
 7. 29 Aralık 2017

Bir Yorum Yazın