SİMECO Süspansiyon

SİMECO için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SİMECO ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, SİMECO dozu; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SİMECO Süspansiyon hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

 

SİMECO Süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SİMECO Süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SİMECO Süspansiyon kısa ürün bilgisi

SİMECO Süspansiyon kısa ürün bilgisi

SİMECO da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz SİMECO’yu nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. SİMECO ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
SİMECO’yu size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca SİMECO’yu bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

İlaç Marka İsmi: SİMECO Süspansiyon

Endikasyon bilgisi: Simetikon, magnezyum hidroksit ve alüminyum hidroksit etken maddesini içinde bulunduran SİMECO Süspansiyon, hazımsızlıkta, mide-bağırsakta gaz birikiminin sebep olduğu ağrı, şişkinlikte;

Doz:  günde 3 ya da 4 kere 1-2 ölçek.

SİMECO hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

SİMECO Süspansiyonun kontrendikeleri: Hipofosfatemi, kanda düşük fosfat seviyesi, ciddi böbrek hastalığı, apandisit şüphesi, aşırı duyarlılık.

Etkileşim: Tetrasiklin, oral levotiroksin, Antikoagülanlar, Antitüberkülozlar, Nonsteroidal Antiinflamatuarlar,

Yan etki: dışkıda yumuşama.

SİMECO Süspansiyon, A02AF02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SİMECO, TURGUT İLAÇLARI firmasının ürünüdür.

Yorum Yap