Silverdin Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Gümüş sülfadiazin’dir. Silverdin Krem, bakterilerin cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. Yara ve yanıklarda  iltihaplanmaya (enfeksiyona) sebep olan bakterileri yok edici etkisi vardır. Silverdin, yara ve yanık cilt bölgelerinde iltihaplanmanın önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır.

Silverdin Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Silverdin, yara ve yanık cilt bölgelerinde iltihaplanmanın önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer, ciddi karaciğer  veya böbrek yetmezliğiniz, solunum yetmezliğiniz yada  glukoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi eksikliğiniz,  varsa Silverdin‘i kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.
 4. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için Silverdin‘i düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız. Olabildiğince az dozlarda kullanınız.
 5. Silverdin‘i göze ve göz çevresine uygulamayınız. Kaza ile gözünüzle teması halinde gözlerinizi bol su ile yıkayınız.
 6. Silverdin‘i yanık tedavisi için kullanıyorsanız, yanıklar vücudun geniş bölümlerini kaplıyorsa; dikkatli kullanınız. En az dozu kullanmaya özen gösteriniz.
 7. Yara tedavisi için kullanıyorsanız, düzenli kullanmanıza rağmen yara kabuğunun ayrılmasında gecikme olursa Silverdin‘i dikkatli kullanınız.
 8. Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınınız. İlacın kullanımı cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 9. Silverdin‘i 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Silverdin Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi (yara veya yanık olan bölge) temizleyiniz, yanmış ve ölü derileri alınız. Bir spatül yardımıyla Silverdin‘i ince bir tabaka halinde tedavi edilecek bölgeye sürülür. Gerekirse üzeri steril bir bez ile örtülebilir.
 3. Günde en az 1 kere uygulayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. İlacı uyguladığınız bölgede kaşıntı, döküntü ve isilik yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Gümüş sülfadiazin
İlaç Marka İsmi: Silverdin Krem

5 Yorum

 1. Ergin demiralay 26 Haziran 2018
  • Melek 23 Ağustos 2018
   • Omerfaruktan 2 Nisan 2020
 2. seyma 5 Temmuz 2020
 3. Ayhan 6 Ağustos 2020

Yorum Yap