SILOVIR Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi  Asiklovir’dir. SILOVIR Krem, uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasını sağlar. SILOVIR, uçuk virüsünün sebep olduğu genellikle dudakların dış kısımlarında ve burun kenarındaki uçuklar ile genital bölgedeki (cinsel organlardaki) uçukların  tedavisinde kullanılmaktadır.

SILOVIR Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. SILOVIR, uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasını sağlar.
 3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 4. Uçuk belirtileri (kabarma, kaşıntı ve ilgili bölgede karıncalanma hissi) görüldüğünde SILOVIR kullanımına olabildiğince çabuk başlanmalıdır.
 5. Uçuk enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan enfeksiyonlu bölgeleri diğer kişilere temas ettirmekten kaçınınız. Ayrıca enfeksiyonlu bölgelere dokunduktan sonra gözlerinize dokunmaktan kaçınınız. enfeksiyonu başka bölgelere ya da diğer kişilere bulaştırmamak için sık sık ellerinizi yıkayınız.
 6. SILOVIR‘in kullanımı genital uçukların bulaşmasını engellememektedir. Virüsü partnerinize bulaştırmamak için cinsel ilişkiden kaçınınız ya da prezervatif kullanınız.
 7. İlacı gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

SILOVIR Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uçuk yaralarının üstüne yarayı tamamen örtecek şekilde sürünüz ve ilacı hafifçe yediriniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulanan yerde kaşıntı, şişlik ve ağrı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Asiklovir

İlaç Marka İsmi:  SILOVIR Krem

Bir Yorum Yazın