Setron Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Granisetron hidroklorür’dür. Setron Film Tablet, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyen bir ilaçtır. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma durumlarının önlenmesinde kullanılır.

Setron Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma durumlarının önlenmesinde kullanılır.
 3. Dolasetron, ondansetron, palonosetron ve tropisetron etken maddeli ilaçlara alerjiniz varsa; kullanmayınız.
 4. İlacın kullanımı bağırsak hareketlerinizi yavaşlatabilir. Eğer bağırsak tıkanıklığından kaynaklanan bağırsak hareketlerinde problemleriniz varsa; kullanmadan önce durumunuz hakkında doktorunuza bilgi veriniz.
 5. Laktoz (süt şekeri) içermektedir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı hassas olduğunuz söylenmişse kullanmadan önce doktorunuzla konuşunuz.
 6. 12 yaşından küçük çocuklar kullanmamalıdır.
 7. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Setron Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, uykusuzluk, karaciğer fonksiyonlarında kan testleri ile gösterilen değişiklikler, kabızlık, ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Granisetron hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Setron Film Tablet

SETRON Film Tablet İlaç Prospektüsü


setron-film-tablet-ilac-prospektusu

Bir Yorum Yazın