Setron Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Granisetron hidroklorür’dür. Setron Ampul, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyen bir ilaçtır. Kanser hastalarına kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmanın önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için kullanılır.

Setron Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kanser hastalarına kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmanın önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için kullanılır.
 3. Yakın tarihte mide ya da bağırsak ameliyatı olduysanız bu ilacın kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve testlere ihtiyaç duyabilirsiniz
 4. Yakın tarihte mide ya da bağırsak ameliyatı olduysanız; kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve testlere ihtiyaç duyabilirsiniz
 5. Dolasetron, ondansetron, palonosetron ve tropisetron etken maddeli ilaçlara alerjiniz varsa; kullanmayınız.
 6. İlacın kullanımı bağırsak hareketlerinizi yavaşlatabilir. Eğer bağırsak tıkanıklığından kaynaklanan bağırsak hareketlerinde problemleriniz varsa; kullanmadan önce durumunuz hakkında doktorunuza bilgi veriniz.
 7. 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Setron Ampul’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Toplardamara infüzyon yoluyla uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, uykusuzluk, karaciğer fonksiyonlarında kan testleri ile gösterilen değişiklikler, kabızlık, ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Granisetron hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Setron Ampul

Bir Yorum Yazın