SETAPAR PLUS 250 mg/5 ml pediyatrik oral süspansiyon

Parasetamol adlı etken maddeyi içinde bulunduran SETAPAR PLUS Pediyatrik Oral Süspansiyon sırasıyla; Sinir Sistemi, Analjezikler, Diğer Analjezik ve Antipiretikler, Anilidler ve Parasetamol şeklinde sınıflandırılmış olup, N02BE01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SETAPAR PLUS, LİLYUM İLAÇ VE KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür.

SETAPAR PLUS için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SETAPAR PLUS ne ilacıdır; SETAPAR PLUS’a başlamadan önce uyulması gerekenler, SETAPAR PLUS dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; SETAPAR PLUS kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SETAPAR PLUS Oral Süspansiyon ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

SETAPAR PLUS 250 mg/5 ml Pediyatrik Oral Süspansiyon’a ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

SETAPAR PLUS 250 mg-5 ml Pediyatrik Oral Süspansiyon'a ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

SETAPAR PLUS 250 mg/5 ml Pediyatrik Oral Süspansiyon’un kısa ürün bilgisi

SETAPAR PLUS 250 mg-5 ml Pediyatrik Oral Süspansiyon'un kısa ürün bilgisi

SETAPAR PLUS, orta-hafif dereceli ateş ve ağrıda; antipiretik, analjezik

Doz : 6 saatlik aralıklarla yetişkinler 2- 4 ölçek; çocuklarda 30 kg üstü 2 ölçek;

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti, ciddi böbrek, karaciğer hastalığı

Etkileşim: antikoagulanlar, azidotimidin, Metoklopramid, antiepileptik ilaçlar, antikonvülsanlar , oral kontraseptifler, tropisetron, ranisetron, domperidon, kolestiramin, aşırı alkol, sarı kantaron, propantelin.

SETAPAR PLUS, hamilelikte B kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

SETAPAR PLUS alırken şiddetli karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dil ve boğazda şişme gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

SETAPAR PLUS yan etki: yüzde şişlik, dispepsi, ciltte karıncalanma, uyuşukluk, gaz, diyare, kabızlık, enfeksiyon belirtileri, mide bulantısı

SETAPAR PLUS da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz SETAPAR PLUS ‘ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. SETAPAR PLUS ‘ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. SETAPAR PLUS kullanımı yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap