SETAPAR 120 mg/5 ml şurup

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: SETAPAR 120 mg/5 ml şurup
  2. Endikasyon Bilgisi: Parasetamol adlı etken maddeyi içinde bulundurur. SETAPAR şurup. hafif-orta dereceli ateş ve ağrıda semptomatik tedavi için; ateş düşürücü, ağrı kesici.
  3. DOZAJI : 6 saatlik aralıklarla 2,5 ml-10 ml.
  4. Kontrendikeleri: ciddi böbrek, karaciğer hastalığı, etken maddeye aşırı duyarlılık.
  5. SETAPAR şurup, hamilelikte B kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  6. Etkileşimi : oral antikoagulanlar, azidotimidin, Metoklopramid, antiepileptik ilaçlar, antikonvülsanlar , oral kontraseptifler, tropisetron, ranisetron, domperidon, kolestiramin, aşırı alkol, sarı kantaron, Propantelin.
  7. SETAPAR yan etkisi: yüzde ödem, hazımsızlık, gaz, diyare ya da konstipasyon.
  8. SETAPAR şurup da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.
  9. SETAPAR şurup, sırasıyla; Sinir Sistemi, Analjezikler, Diğer Analjezik ve Antipiretikler, Anilidler ve Parasetamol olarak sınıflandırılmış şekilde, N02BE01  ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini LİLYUM İlaç ve Kimya Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir.  SETAPAR şurup’a ait kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, kontrendikeleri; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler)  aşağıdadır.

SETAPAR şurup kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SETAPAR şurup kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SETAPAR şurup kısa ürün bilgisi

SETAPAR şurup kısa ürün bilgisi

Ruhsatı: LİLYUM İlaç ve Kimya Sanayi Ticaret Ltd.Şti.
Adres: Fatih Sultan Mehmet Mah. Poligon Caddesi No:8 C/1 Buyaka Kuleleri Kule 3 Ümraniye -İstanbul
Tel no: 0 850 885 21 99-Faks no: 0 850 885 21 99

Yorum Yap