Seffur İ.V. Enjeksiyonluk Toz Iceren Flakon 250 mg/750 mg

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Sefuroksim sodyum’dur. Seffur İ.V. Enjeksiyonluk Toz Iceren Flakon 250 mg/750 mg, vücuttaki bakterilerle savaşarak, ağır ve hayati türdeki enfeksiyonlar da dahil olmak üzere bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Menenjit, solunum yolu (bademcik iltihabı, farenjit, sinüzit, bronşit, zatürre, orta kulak iltihabı) enfeksiyonlarında, kulak-burun-boğaz enfeksiyonları; idrar yolu (idrar kesesi-idrar kanalı iltihabı, böbrek iltihabı) enfeksiyonlarında; kemik ve eklem enfeksiyonları; deri ve yumuşak doku  enfeksiyonları (apse, çıban, yara enfeksiyonu, kıl kökü iltihaplanması gibi), ameliyat öncesi ve sonrası enfeksiyon oluşmasının önlenmesi; septisemi (kanda enfeksiyon oluşma durumu) ve bel soğukluğu (gonore) rahatsızlıklarında tedavi edici bir ilaçtır.

Seffur İ.V. Enjeksiyonluk Toz Iceren Flakon 250 mg/750   mg Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle savaşarak, ağır ve hayati türdeki enfeksiyonlarda dahil olmak üzere bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir.
 3. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
 4. Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 5. Bu ilacı kullanırken  kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyonun tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 6. Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir.  Eğer sulu ve kanlı ishaliniz var ise acilen  doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmayınız.
 7. Eğer karaciğer rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı , kolit-kalın bağırsak iltihabı, yetersiz beslenme, şeker hastalığı rahatsızlığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Seffur İ.V. Enjeksiyonluk Toz Iceren Flakon 250 mg/750 mg’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kanlı ve sulu ishal, ciltte isilik, kabartı, ciltte veya gözlerde sararma, istem dışı kasılma gibi yan etkilerde  derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Sefuroksim sodyum

İlaç Marka İsmi:  Seffur İ.V. Enjeksiyonluk Toz Iceren Flakon 250 mg/750 mg

Bir Yorum Yazın