Sefal Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Sinnarizin‘dir. SEFAL 25 mg Tablet, hareket veya denge problemlerinin sebep olduğu belirtilerin giderilmesi;
taşıt tutmasının önlenmesi, vertigo atakları, bulantı ve kusmanın eşlik ettiği baş dönmesi ile karakterize meniere tedavisinde kullanılır.

SEFAL 25 mg Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın içinde bulunan diğer bileşenler; Magnezyum stearat,  Mikrokristalin selüloz pH 102, Aerosil 200, talk ve laktoz.
 2. İlacın etken maddesine ya da yukarıdaki maddelere karşı bir alerjiniz var ise; kullanmayınız.
 3. SEFAL, 5 yaşından küçüklerde kullanılmaz.
 4. Etkileşim: SEFAL tableti antidepresanlar, ağrı kesici ve uyku verici ilaçlar, alkolü içecekler ve anksiyete ilaçlarıyla birlikte kullanmak sedatif etkiyi güçlendirebilir.
 5. Böbrek ya da karaciğer işlev bozukluğu var ise veya  porfiria ya da parkinson tedavisi görüyorsanız; SEFAL almadan önce hekime durumunuzu bildiriniz.
 6. SEFAL, düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir aktivasyon yapacaksanız dikkatli olunuz.
 7. SEFAL, hamilelikte C kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

SEFAL 25 mg Tablet‘in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu yeterli miktarda su ile beraber içiniz. Mideye verebileceği tahrişi önlemek için tok karına alınız. 12 yaşından büyükler ve yetişkinlerde taşıt tutmasını önlemek için yolculuktan iki saat önce bir tablet; 12 yaşından küçüklerde 1/2 tablet alınmalıdır. Gerektiğinde seyahat süresince 8 saatte bir alınabilir. Denge problemleri için yetişkinler ve 12 yaş üstü 3×1; 12 yaş altı 3x 1/2 tablet şeklinde önerilir.

İlacın Olası  Yan Etkileri :

 1. SEFAL alırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.
 2. Yan etki: Yorgunluk ve uyuşukluk, baş ağrısı, uyuklama, dispepsi, alerji hassasiyeti

 

İlaç Etken Maddesi: Sinnarizin
İlaç Marka İsmi: SEFAL 25 mg 50 Tablet

SEFAL sırasıyla; Sinir Sistemi, Diğer Sinir Sistem İlaçları, Antivertigo İlaçlar ve Sinnarizin şeklinde sınıflandırılmış olup, N07CA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SEFAL, NOBEL İLAÇ SANAYİ  firmasının ürünüdür.

SEFAL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SEFAL ne ilacıdır; SEFAL’e başlamadan önce uyulması gerekenler, SEFAL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; SEFAL kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler )

SEFAL 25 mg 50 Tablet’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

SEFAL 25 mg 50 Tablet'e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

SEFAL 25 mg 50 Tablet’in kısa ürün bilgisi

SEFAL 25 mg 50 Tablet'in kısa ürün bilgisi

4 Yorum

 1. Deniz 20 Eylül 2016
  • Gizem 4 Mart 2021
 2. Belkıznesrin 25 Kasım 2018
 3. Ali Çiman 30 Mart 2019

Yorum Yap