Sefal Fort Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın aktif maddesi Sinnarizin (75 mg)‘dir. SEFAL FORT, hareket veya denge problemlerinin sebep olduğu belirtilerin giderilmesi;
vertigo atakları, bulantı ve kusmanın eşlik ettiği baş dönmesi ile karakterize meniere hastalığının önlenmesi ve tedavisinde kullanılır.

 

SEFAL FORT Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın içinde bulunan diğer bileşenler; Hidroksipropil selüloz, Laktoz monohidrat, Magnezyum stearat, Kollodial silikon dioksit,  Mikrokristalin selüloz pH 102, Talk, Sodyum nişasta glukolat
 2. İlacın etken maddesine ya da yukarıdaki maddelere karşı bir alerjiniz var ise; kullanmayınız.
 3. SEFAL FORT, 12 yaşından küçüklerde kullanılmaz.
 4. Etkileşim: SEFAL FORT tableti antidepresanlar, ağrı kesici ve uyku verici ilaçlar, alkolü içecekler ve anksiyete ilaçlarıyla birlikte kullanmak sedatif etkiyi güçlendirebilir.
 5. Böbrek ya da karaciğer işlev bozukluğu var ise veya  porfiria ya da parkinson tedavisi görüyorsanız; SEFAL FORT almadan önce hekime durumunuzu bildiriniz.
 6. SEFAL FORT, düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, dinç ve uyanık olmayı gerektiren bir aktivasyon yapacaksanız dikkatli olunuz.
 7. SEFAL FORT, hamilelikte C kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

 

SEFAL FORT Tablet‘in Kullanım Şekli :

 1. Hekiminiz SEFAL FORT’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. SEFAL FORT’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. SEFAL FORT tedavisi yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
 2. İlacınızın her dozunu yeterli miktarda su ile beraber içiniz. Midenize verebileceği tahrişi önlemek için tok karına alınız.
 3. Doz: günlük 3×1

 

İlacın Olası  Yan Etkileri :

 1. SEFAL FORT kullanırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.
 2. Yan etki: Uyuşukluk, baş ağrısı, uyuklama, dispepsi, alerji hassasiyeti, kilo alma.

 

İlaç Etken Maddesi: Sinnarizin 75 mg

İlaç Marka İsmi: SEFAL FORT 75 mg 20 Tablet

SEFAL FORT sırasıyla; Sinir Sistemi, Diğer Sinir Sistem İlaçları, Antivertigo İlaçlar ve Sinnarizin şeklinde sınıflandırılmış olup, N07CA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SEFAL FORT, NOBEL İLAÇ SANAYİ  firmasının ürünüdür.

SEFAL FORT için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SEFAL FORT ne ilacıdır; SEFAL FORT’a başlamadan önce uyulması gerekenler, SEFAL FORT dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; SEFAL FORT kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler )

SEFAL FORT 75 mg Tablet’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

SEFAL FORT 75 mg Tablet'e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

SEFAL FORT 75 mg Tablet’in kısa ürün bilgisi

SEFAL FORT 75 mg Tablet'in kısa ürün bilgisi

SEFAL FORT da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız.

1 Yorum

 1. Nuriye Güleçlier 23 Nisan 2020

Yorum Yap