SEDORAL Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Metamizol sodyumdur. SEDORAL 1 g/2 ml Ampul, soğuk algınlığı, grip yada enfeksiyon hastalıklarında gözlenen yüksek ateşte; mide, bağırsak krampları, taş veya kum dökmeye bağlı idrar veya safra kanalının ağrılı krampları, omurganın ağrıyla birlikte tutulmaları, travmatik kırık veya doku ezilmesi,  romatizma, varis, romatizma, boyun ya da bel fıtığı, sinir ağrısı, regl sancısı, diş iltihabı ve migren vb. ani ve zorlu ağrılarda faydalıdır.

SEDORAL 1 g/2 ml Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. SEDORAL az ağrılı durumların tedavisinde kullanılmamalıdır.
  2. İlacın kullanımı süresince göğüs ağrısı, soluk alırken zorlanma, konuşma bozukluğu, görme veya denge bozukluğu gibi kalp ya da dolaşım problemi belirtilerinde acilen bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz.
  3. Eğer, mide veya bağırsaklarınızda iltihaplı bir hastalık veya ülser şüphesi,  böbrek veya karaciğer işlevlerinde ciddi yetersizlik, düşük tansiyon, nazal şişkinlik, lösemi, aneminiz ya da laktoz, galaktoza hassasiyetiniz, müzmin kurdeşeniniz var ise SEDORAL ampulü hekime danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız.
  4. Hamilelikte altıncı aydan itibaren kullanılması doğmamış çocukta doğum kusuru görülebilir; süt veren kadınlarda SEDORAL emzirilen çocuğa zarar verir.
  5. SEDORAL uygulanmasından sonra nabzınızda artış, kol ve bacaklarda soğukluk hissi, soğuk ter, baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, deri renginin solması, solunum güçlüğü, yüzde şişkinlik, kaşıntı, kalp bölgesinde basınç hissi gibi alışılmadık belirtilerde acilen doktora haber verilmeli ve doktor gelene kadar havadar bir yerde hasta baş aşağı vaziyette yatırılmalı ve soluk yolunun açık tutulmasına yardımcı olunmalıdır.
  6. SEDORAL üç aylıktan (beş kilo) küçük süt çocuklarına verilmemelidir.
  7. İlacın etken maddesine daha evvel bir hassasiyet geliştiyse bu ilacı kullanmaktan kaçınınız.

 

SEDORAL 1 g/2 ml Ampul’ün Kullanım Şekli :

  1. SEDORAL ampulü hekim nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerini dikkate alınız. Tavsiye edilen miktardan daha fazla ya da SEDORAL Ampülün bırakılmasını gerektirecek hallerde devam etmeyi ısrarla uzatırsanız başka bir rahatsızlık ortaya çıkabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz etkiler.
  2. SEDORAL kas ya da toplardamar içine kullanılır. Ancak, 3 ay ila 11 aylık çocuklarda damardan verilmesi uygun değildir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

SEDORAL kullanımının ardından şuur kaybı, boğaz, yüz, dudaklarınızda veya dilinizde şişkinlik, soluma zorluğu gibi bir durum geliştiyse acilen hekiminizi arayınız.

 

İlaç Etken Maddesi: Metamizol sodyum
İlaç Marka İsmi: SEDORAL 1 g/2 ml Ampul

SEDORAL Ampul İlaç Prospektüsü


SEDORAL Ampul İlaç Prospektüsü

Yorum Yap