SANTİS 4 mg Ağızda Dağılan Tablet

SANTİS 4 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, SANTİS ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SANTİS 4 mg Ağızda Dağılan Tablet hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

SANTİS 4 mg Ağızda Dağılan Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SANTİS 4 mg Ağızda Dağılan Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

SANTİS 4 mg Ağızda Dağılan Tablet’in kısa ürün bilgisi
SANTİS 4 mg Ağızda Dağılan Tablet'in kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: SANTİS 4 mg Ağızda Dağılan Tablet

Endikasyon Bilgisi: Ondansetron hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulundurur. SANTİS, kusma ve bulantının engellenmesinde; antiemetik etki.

SANTİS kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, apomorfin, gebelik ilk 3 aylık dönem.

Hamilelikte 3 aya kadar C; 3 aydan sonra B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

SANTİS etkileşimi: Uzun QT sendromu ilaçları, apomorfin hidroklorür, Serotonerjik İlaçlar.

Yan etki: kabızlık, baş ağrısı, vücut ısısında yükselme.

SANTİS de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. SANTİS ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

SANTİS sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma; Bulantı ve Kusmada Kullanılan İlaçlar, Serotonin (5HT3) antagonistleri ve ondansetron hcl olarak sınıflandırılmış şekilde, A04AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz SANTİS, Kaya Beşeri ilaç Sanayi firmasının ürünüdür.

Yorum Yap